Пологи і повітряні тривоги — інтерв’ю Суспільне Хмельницький

Пологи і повітряні тривоги — інтерв’ю Суспільне Хмельницький

22 лют. 2023

24 лютого свою першу річницю святкуватимуть п’ятеро діток, народжених у Хмельницькому обласному перинатальному центрі в день повномасштабного вторгнення росії. Як народжують зараз жінки у Хмельницькому, чи багато було породіль з зони бойових дій, які послуги доступні у центрі — Суспільне Хмельницький дізнавалося у  заступниці директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк. Інтерв’ю можна переглянути на сайті філії, або у всеукраїнському телевізійному проєкті «Суспільне. Спротив»

Читайте також: Фільм-розслідування «Буча 22» — на телеекранах Польщі, Литви та Грузії

«24 лютого у нас було 5 пологів і вже в цей день, під час повітряних тривог, ми спускалися в підвал. Ще не були ці укриття облаштовані, але жінок ми спускали, бо ніхто не розумів, що відбувається і чого можна чекати. В перші дні думали, як захиститись, якщо прийдуть до нас вороги. Тоді волонтери сказали, що будуть нас охороняти. Багато з цих хлопців зараз воюють на сході України», — згадує Лариса Притуляк.

У перший день війни у перинатальному центрі почали облаштовувати бомбосховище, зробили операційну і післяпологову палату, ліжка для пацієнтів з різних відділень. За весь період повномасштабної війни у сховищі прийняли троє пологів. Зараз під час повітряних тривог і пацієнти, і лікарі спускаються у сховище.

«Все відпрацьовано. Всі жінки, породіллі з партнерами, ми маємо багато партнерських пологів, швидко спускаються. Тати допомагають, беруть дитинку, документи і спускаються. За 5 хвилин вже всі в підвальному приміщенні»,  — каже керівниця центру.

У перші дні вторгнення у центрі з’явились жінки, які змушені були тікати від війни.

«З 25 лютого у нас з’явилися жінки, які добирались майже добу з Києва, десь полями. До нас приїхала жінка вагітна, яка по дорозі потрапила під обстріл і загинув її син, з яким вона була в машині. Вона його поховала на території області й приїхала до нас, стала на облік по вагітності вже в нас. Ще у нас народжувала сім’я морських піхотинців, у них народилась двійня. Ці діти і батьки стають рідними нам», — говорить Лариса Притуляк.

Як реагують вагітні жінки на повітряні тривоги, як живуть у системі війни, чи багато жінок виїжджає з області, чи зменшилась кількість пологів у Хмельницькому, які пакети медичних послуг зараз доступні,  чи є благодійна допомога — дивіться у відео.

Читайте також: «Мова — інструмент передавання цінностей» — добірка історій від нацспільнот

Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00. 

Також щосуботи о 17:00 та 19:00 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення виходять прямоефірні інформаційні випуски. Їх почергово готують команди Суспільного у Полтаві, Чернігові, Чернівцях, Черкасах та Одесі. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура, Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Оперативні новини від Суспільне Хмельницький — на сайті Суспільне | Новини та на діджитал-платформах:

Онлайн-трансляція телеефіру — на сайті.