Про пошук зниклих безвісти — інтерв’ю Наталії Дзекар журналістам Суспільне Хмельницький

Про пошук зниклих безвісти — інтерв’ю Наталії Дзекар журналістам Суспільне Хмельницький

10 тра. 2023

Регіональна координатора офісу Уповноваженого зі  зниклих безвісти в Хмельницькій області Наталія Дзекар розповіла журналістці Суспільне Хмельницький Аллі Самойленко про те, до кого має звертатися родина, якщо з їхніми близькими втрачено зв’язок, як ідентифікують загиблих і де збирається інформація про зниклих. Запис інтерв’ю можна дивитись на сайті філії та у всеукраїнському інформаційному проєкті «Суспільне. Спротив».

Читайте також: Karaya в інтерв’ю Суспільне Вінниця розповів про захист неба України

Стисло про те, що варто знати про пошук зниклих безвісти:

  • зниклим безвісти вважається військовослужбовець чи цивільна особа, з якою більше трьох днів немає зв’язку, а коли військовослужбовець перебуває у бойових діях — термін отримання статусу «зниклого безвісти» — після 16 днів.
  • Рідним про те, що втрачено зв’язок з військовослужбовцем, має повідомити територіальний центр комплектування.
  • Щодо цивільних осіб — родичі мають звернутися у поліцію за місцем перебування родини, здати ДНК, повідомити на телефон гарячої лінії 0 800 339 247, щоб внести дані в реєстр зниклих безвісти осіб. У цей реєстр також потрібно внести і дані про зниклих безвісти військовослужбовців.
  • В єдиному реєстрі наразі нараховується близько 24 тисяч зниклих безвісти за особливих обставин. Реєстр почав працювати з 2 травня 2023 року.
  • Зараз на Донецькому і Луганському напрямку працює три пошукові групи. Шукають і живих, і загиблих.
  • Через пів року пошуків можна визнавати, що людина загинула.
  • Не варто в соціальних мережах публікувати фотографії зниклих у військовій формі з назвою військової частини, підрозділу, бо таким чином можна нашкодити військовослужбовцю, який потрапив в полон, чи самому натрапити на шахраїв.

Історії вдалих пошуків військових та цивільних і які проблеми є зараз у пошуку зниклих дивіться у відео.

Читайте також: 12 проєктів Суспільного потрапили до шортлиста фіналістів конкурсу «Честь професії 2023»

Дивіться «Суспільне. Спротив» щодня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Онлайн «Суспільне. Спротив» шукайте на сайтах місцевих каналів та ютуб-каналах Суспільне Рівне, Суспільне Ужгород та Суспільне Львів.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура, Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Оперативні новини від Суспільне Хмельницький — на сайті Суспільне | Новини та на діджитал-платформах:

Онлайн-трансляція телеефіру — на сайті.