«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ПОДІЛЛЯ

«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: ПОДІЛЛЯ

1 жов. 2020

 

З 5 жовтня в телеефірі  Суспільного Поділля стартує суспільно-політичне токшоу «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі журналісти Суспільного запрошуватимуть кандидатів у депутати до місцевих рад, а також кандидатів в очільники міст, сіл та селищ Хмельницької області, які балотуватимуться на місцевих виборах 25 жовтня.

Продюсерка Суспільного Поділля Любов Тімкова розповідає: «Ми запланували у цьому форматі 12 програм. З них – 3 програми для аналізу компетенцій потенційних кандидатів на міських голів обласного центру та двох міст- Кам’янця-Подільського і Шепетівки, які після реформи органів місцевого самоврядування стали райцентрами. І 8 програм, в яких спілкуватимемося з кандидатами в депутати майже від 10 політичних партій, які висувають своїх представників в ради обласного та районного рівнів. І знову ж таки, йдеться про Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівський райони. Зважаючи на терміни та можливості студії, це будуть по 4 представники від політсиливідповідно, на зазначені рівні місцевого самоврядування. У нинішніх умовах адаптивного карантину одну програму запланували для непередбачених випадків, як от – неможливість кандидата через поважну причину прийти в нашу студію у визначений час».

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться на телеканалі UA: ПОДІЛЛЯ у будні о 19:15 після підсумкового випуску новин.

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі Олена Кеменяш та Алла Самойленко, озвучать коротку інформацію про учасників виборчих перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й місцевих мешканців, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

Ведуча Олена Кеменяш розповідє: «Плануємо проєкт у формі співбесіди, як це  було торік із кандидатами у народні депутати. Пересвідчились, що такий лаконічний і водночас ємкий формат дає можливість розкрити, хто з кандидатів має розуміння, для чого йде у депутати ( цього року - і у мери), а для кого - це просто спроба: а раптом... або традиція. Підготовка до такої лаконічної форми вимагає більше сил, сконцентрованості і безкінечних комунікаційних і організаційних моментів. Але, маємо сподівання, що наша робота допоможе зробити свідомий і правильний вибір».

 

Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіоні щовечора на UA: ПОДІЛЛЯ»

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Читайте також: Суспiльне Новини — лідер із дотримання журналістських стандартів

Журналісти Суспільного мовника UA: ПОДІЛЛЯ допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників восени 2018 року, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.